XLIII. Országos Ifjúsági és Serdülő Horgászvetélkedő Megyei Döntője

 2020. június 20-án (szombaton) barátságtalan, szeles, hűvös, esős idő fogadta a megyei szövetség kiemelt rendezvényén a fiatal horgászokat.

 Az új típusú koronavírus miatt az eredeti időpontra meghirdetett verseny elmaradt, a Horgászvetélkedő Megyei Döntőjének pótlását rendezte meg a Szőnyi Dolgozók Sporthorgász Egyesülete és a megyei szövetség szombaton (június 20.) a Szőnyi Kórház-tavon. A rendezvényen 16 egyesület 34 fő (18 fő serdülő 2007-2010. között született, 16 fő ifjúsági 2002-2006. között született) versenyzője vetélkedett 4 versenyszámban (szellemi vetélkedő, barkácsolás, célba dobás, kishalfogás). Ebben az esztendőben első alkalommal hirdette meg a megyei szövetség az ivadék korcsoport versenyét, melyen 17 fő 2010. után született kisgyerek vett részt és versenyzett 3 versenyszámban. (szellemi vetélkedő, célba dobás, kishalfogás). A rendezvényen összesen 51 fő versenyző állt starthoz, köztük 13 kisleány.

Idén a célba dobás versenyszámban változás történt, mert a számon belül két feladatot kellett megoldania versenyzőknek:

- a serdülőknél a 10 méterre lévő 1x1 méteres célra kellett dobóbottal 8 gr-os súllyal dobni, utána pedig kézzel történő iskolai maroklabdával (mely az etetőgombócot volt hivatott helyettesíteni) történő dobás,

- az ifjúsági korcsoportnak ugyanezt a feladatot kellett megoldani, csak a cél 12 méterre volt,

- az ivadék kategória versenyzői a részükre megállapított távolságra dobtak célba.

További változás volt, hogy a kishalfogáshoz a versenyzők nem használhatták a saját felszereléseiket, hanem a szervezők által biztosított spiccbotokat és a barkácsolás versenyszámban elkészített szerelékeiket használhatták. Az etetőanyagot és csalit szintén a szervezők biztosították a versenyzők részére.

Eredmények:

Serdülő kategória:

   1. Balogh Gergő                           Tatabányai "Jó szerencsét" KTHE.                         129 pont

   2. Troll Máté                                 Vasas HE. Esztergom                                             118 pont

   3. Horn Panka                              Kecskédi HE.                                                          116 pont

   4. Krocsány Gábor András          Ács és Környéke HE.                                              110 pont

   5. Kiss Zsombor                          Szomódi HE.                                                           109 pont

   6. Wojnisek Péter                        Szomódi HE.                                                           100 pont

   7. Molnár Alex                             Kecskédi HE:                                                            99 pont

   8. Prekob Dorina                         Tatabányai "Jó szerencsét" KTHE.                           94 pont

   9. Lőrinc Gergely                        Vasas HE. Esztergom                                               90 pont

 10. Farkas Balázs                         Kisbéri HE.                                                               80 pont

Ifjúsági kategória:

   1. Dodonka Koppány                 Kecskédi HE.                                                       108 pont

   2. Vogel Márton                          Vasas HE. Esztergom                                         107 pont

   3. Szépe Máté                             Komáromi HE.                                                     101 pont

   4. Varga Dániel                          Szomódi HE.                                                             87 pont

   5. Benis Benedek                      Táncsics SHKE. Súr                                                 84 pont

   6. Zámbó Marcell                      Komáromi HE.                                                           78 pont

   7. Pál Csongor                          Vasas HE. Esztergom                                               77 pont

   8. Szűcs Dzsenifer                    Kecskédi HE.                                                            76 pont

   9. Prekob Géza                         Tatabányai "Jó szerencsét" KTHE.                           76 pont

 10. Pénzes András                     Kisbéri HE.                                                                75 pont

Ivadék kategória:

   1. Gregus Marcell                    Komáromi HE.                                                          118 pont

   2. Márkus Dávid                      Ölbő-tavi Aranyhal HE.                                             103 pont

   3. Krocsány Péter                    Ács és Környéke HE.                                                 97 pont

   4. Márkus Vince                      Ölbő-tavi Aranyhal HE.                                               80 pont

   5. Benis Boldizsár                   Táncsics SHKE. Súr                                                   79 pont

   6. Molnár Lívia                        Duna SHE. Tatabánya                                                75 pont

   7. Olajos Dániel                      Ölbő-tavi Aranyhal HE.                                               75 pont

   8. Huszárszki Barnabás         Ölbő-tavi Aranyhal HE.                                               73 pont

   9. Bodács Cintia                     Neszmélyi HE.                                                            71 pont

 10. Gábor Eszter                      Tarjáni HE.                                                                  69 pont

Legjobb felkészítők:

   1. Szűcs Attila                        Kecskédi HE.                                                              19 pont

   2. Kovács Tamás                   Vasas HE. Esztergom                                                 20 pont

   3. Metzler József                   Szomódi HE.                                                               26 pont

 

A verseny kitűnő hangulatú volt, a fiatalok minden horgász helyezését tapsviharral fogadták. A vetélkedőnek igazából csak nyertesei voltak. A kishalfogásnál használt spiccbotot és szereléket a versenyzők megkapták ajándékba.

A megyei vetélkedő 2 korosztályának és a legjobb felkészítők 1-3. helyezettje értékes kupát és érmet nyert díjként az egyesületének.

Az első alkalommal megrendezett ivadék kategória 1-10. helyezettje érmet nyert egyesületének.

A díjakat Takács József Komárom Város Önkormányzatának képviselője, Benczik Attila a Szőnyi Dolgozók Sporthorgász Egyesületének elnöke és Osvald Zsolt ügyvezető elnök adta át a nyerteseknek.

 

 

 

Keresés

Ki olvas minket?

Oldalainkat 57 vendég és 0 tag böngészi

Logo

kemhesz-logo

Komárom-Esztergom Megyei
Horgászegyesületek Szövetsége 

 indent1Tatabánya, 2800 II. Bánhidai ltp. 107.

con tel 06-34 / 310-453

emailButton Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Copyright © 2017