Almásfüzitőn, a római tábor alatti Duna-parton rendezte meg ötödik nyílt feeder kupáját a Komárom-Esztergom Vármegyei Horgászegyesületek Szövetsége, a versenyre összesen 24 induló nevezett.
Osvald Zsolt a szövetség ügyvezetője elmondta, a magas vízállás miatt az utolsó pillanatig kérdéses volt a verseny megrendezése. A Duna vízállása 2024-ben sajnos egész évben nem volt kedvező a horgászoknak, kilenc hónap alatt háromszor volt „nagy víz” a folyón.
Egész évben alig horgásztak a szakaszon, az etetés hiánya miatt a halak nem gyűltek ide és nagyon hirtelen esett le a víz hőfoka. Így a zsákmány elmaradt a megszokottól, Tavaly az összes hal megmutatta magát, 11 faj akadt horogra, idén szinte csak bagolykeszeget és szilvaorrú keszeget lehetett fogni, azokat is csak „bíbelődős horgászattal” - ahogy a kupa győztese fogalmazott.
A versenyt Budai Vince nyerte meg 2380 grammal, a második helyet Varga Attila (810 g), a harmadikat Gammer László (680 g) érte el.
Zoltai Dániel, a KEMHESZ elnöke elmondta, a feeder botos horgászat napjainkban az egyik legjobban fejlődő horgászmódszer. A szövetség az általa képviselt horgásztársadalom érdekében fontosnak tartja, hogy tagjai a horgászat valamennyi válfajában képviseljék vármegyénket, elméleti és gyakorlati tudásukat folyamatosan bővítsék.
A szövetség, mint a megye legnagyobb természetvédelemmel is foglalkozó szervezete rendszeresen részt vesz a környezetvédelmi akciókban, valamint ismeretterjesztő tevékenységet végez iskolákban és gyermektáborokban. A KEMHESZ ott lesz a hétvégén a nagy lehalászáson az Öreg-tó partján, ahol megismertetik meg az érdeklődőkkel a halak és a vizek világát.
A feeder botos horgászat Angliából származik, kapásjelző használata nélkül, a bot hegye jelzi a hal horogra akadását. Az úgynevezett rezgőspicces botokat a parttal párhuzamosan, vagy csak kissé a víz felé fordítva helyezik el. Így a zsinór mozdulatlan marad, szélben és esőben is látványosan jelzi a kapást, ami könnyen megkülönböztethető a hullámzás keltette mozgástól. A hajlékony botok nagyon jól csillapítják a halak kirohanásait, a horgász végéig „érzi” a zsákmányt a horog végén.