A Komárom-Esztergom vármegyei Horgászegyesületek Szövetsége, az országban azon kevés horgászszövetség közé tartozik, akik saját nevelésű halakat tudnak a horgászvizekbe telepíteni. A napokban a Réti 8-as halnevelő tó lehalászása után 16 tonnánál több, általuk nevelt halat juttattak a Dunába Esztergom, Neszmély, Szőny és Tát térségében.
A szövetség tervszerű halgazdálkodással 70 dekás állománnyal népesítette be a tavat, majd a halőrök egész évben felügyelték a területet, és minden körülményt figyelembe véve táplálták a halakat. A nevelés eredménye igazolta a számtalan munkaórát, a pontyállomány átlagsúlya megközelítette a három kilót, de nagyon sok példány négy kiló feletti volt.
A lehalászáskor fokozatosan csökkentették a tó vízszintjét, így a halak zsilip előtt kialakított, halágynak nevezett hosszúkás mélyedésbe gyűltek össze. A 14 hektáros vízfelület lehalászása három napig tartott, a munkában a KEMHESZ saját munkatársai mellett sok önkéntes horgász segítő is részt vett, illetve az őszi szünet miatt a különböző horgász szakkörök nagyobb diákjai is segítettek a felnőtteknek.
Mivel a szövetségnek nincs saját halszállítója, nagy segítséget jelentett két vármegyei vállalkozó önkéntes támogatása, akik járműveikkel a Dunáig kíméletesen el tudták vinni a halakat.
A teljes lehalászott és telepített mennyiség 16.315 kilogramm volt, ennek legnagyobb része ponty volt, de a tóból kikerült 1.537 kilogramm keszeg, 92 kilogramm csuka és 45 kilogramm süllő. A halakat Esztergom, Neszmély, Szőny és Tát térségében engedték a Dunába, a telepítés után minden érintett területen egy időre horgászati tilalmat rendeltek el, hogy a halaknak legyen idejük belakni az új környezetet.
A KEMHESZ idén az országos horgászszövetség támogatásával még harcsát, csukát és süllőt fog a Dunába telepíteni, valamint 500 kilogramm védett kecsegét is a vízbe juttatnak, melyeket egyesével megjelölnek, hogy kutatni lehessen a faj mozgását, elterjedését és vándorlási szokásait.
A KEMHESZ sok szállal kötődik Tatához, partneri viszonyt alakított ki az önkormányzattal. Hagyományosan részt vesznek az Öreg-tavi lehalászás alkalmából szervezett rendezvényen, de azt kevesen tudják, hogy a háttérben a lehalászás sikeréhez is hozzájárulnak.
A Tatai Halászati Kft-vel 2021-ben kötöttek megállapodást az Öreg-tó halállományának megőrzésére. A halőrök több alkalommal állítottak törvény elé orvhorgászokat és bűnmegelőzési célból az eseteket a médiában is közzétették.
Tata önkormányzata és a Komárom-Esztergom Vármegyei Horgászegyesületek Szövetsége 2022-től bérleti szerződést kötött a Réti 8-as tó hasznosítására. A kiváló környezeti adottságok hatékony haltermelést eredményeztek.
A szövetség célja, hogy folyamatosan biztosítsa a megfelelő körülményeket a horgászok számára, úgy hogy az növelje a horgászat társadalmi hasznosságát és megbecsültségét, valamint működésével hozzájáruljon a természet fenntartható megőrzéséhez.